Now Reading
QA-тестувальник: хто це, які є суперздібності та як ним стати?

QA-тестувальник: хто це, які є суперздібності та як ним стати?

Також складають резюме, заповнюють профіль в LinkedIn та проходять пробні співбесіди. Стати QA рівня junior можна всього за три місяці на курсі «Тестувальник з нуля». Перетворюємо список наведених вище технологій на туторіал.

Хто такий QA-тестувальник developer та чим він займається

Так, після трьох років досвіду різниця в медіанних зарплатах фахівців цих спеціалізацій перевищує $1000. Утім автоматизація не може повністю замінити мануального тестувальника. По-перше, тому, що QA automation підвищує вартість розробки, адже автоматизатор повинен знати більше, ніж мануальник. Ми розібралися з QA-практиками, чи це так, а також з’ясували, які скіли потрібні для роботи QA Engineer, кому платять $2000+, як пришвидшити кар’єрний шлях та розвиток тестувальника. Фахівці називають різні софт-скіли, якими повинні володіти тестувальники.

Якими навичками, знаннями та якостями володіє тестувальник?

Найвищі медіанні заробітні плати у Automation QA, найнижчі – у Manual QA, причому різниця на рівнях Middle та Senior може сягати більш ніж 1000 USD на користь автоматизованих тестерів. Для роботи із забезпеченням, яке використовує бази даних, необхідно вивчити основи SQL. Якщо дефекти виявлені на етапі збирання вимог (ми виявили, що якась одна вимога суперечить іншій) — на цьому етапі виправлення є найпростішим, тому що треба лише переписати вимогу. На етапі визначення QA Engineer перевіряє вимоги до запланованого функціоналу, щоб вони були чіткими, однозначними та не суперечили одна одній. Quality Assurance Engineer бере участь в усіх етапах циклу розробки програмного забезпечення.

Баг-репорт (bug report) – основний робочий документ тестувальника. На кожен баг він заводить окремий баг-репорт, де детально описує помилку. Де та коли вона виникає, як впливає на роботу продукту і так далі. Адже він частенько вигадує та використовує вакансія Middle Manual QA нестандартні методи для тестування сайтів, програм чи ігор. Англійська також впливає на грошову винагороду як новачків, так і досвідчених фахівців QA. Логіка залишається незмінною – що краще знаєш англійську, то більше отримуєш.

Ще почитати

«Я б рекомендував саме розпочинати з курсів, адже це найлегший спосіб навчитися чогось швидко. Курси зазвичай вже підготовлені й поділені на теми, які варто знати. І великим плюсом є те, що людина за час курсу може зрозуміти, чи хоче вона взагалі таким займатися у майбутньому». Технологічний стек залежить від конкретної компанії та вакансії. З базових технологій можуть вимагати знання системи контролю версії, ігрового рушія. В гейм-індустрії QA знадобиться й ігровий досвід і розуміння структури гри та процесу її створення.

Хто такий QA-тестувальник developer та чим він займається

Так звані “гнучкі (м’які) навички” – це внутрішні якості спеціаліста, які допомагають йому виконувати роботу максимально якісно і без зайвої напруги. Для працівника на ресепшені критично важливими м’якими навичками є комунікабельність, дисциплінованість, пунктуальність, ввічливість, тактовність та інші. Scrum є однією з найпопулярніших реалізацій agile-підходу. Його використовують багато команд, тому знання особливостей роботи зі scrum-моделлю для QA інженера є не менш важливим, ніж для будь-якого розробника.

Роль, навички та обов’язки Frontend-розробника

Сучасний світ став візуальним, а тривимірна візуалізація – невід’ємною частиною нашої епохи. Пам’ятаєте останній раз, коли ви бачили реалістичне зображення будівлі, інтер’єру або продукту до його створення? Це була 3D візуалізація, і вона грає велику роль у нашому житті. Звичайно, в умовах кризи позиція тестувальника стає вразливою. Без розробника неможливо написати ПЗ, а без тестувальника якось можна.

Набагато простіше й ефективніше, коли людина володіє теорією і водночас хоча б трохи підкована технічно. Головний обов’язок автоматизатора — на основі готових тестів написати код, який буде автоматично робити те ж саме, що робить мануальщик вручну. Важливо, щоб автомати затор вмів кодити, але і не забував методи функціонального тестування. Адже до того, як створити код, потрібно придумати й ефективний тест для перевірки додатку.

  • Бо якщо фахівець з якості не розвивається, це означає, що не розвивається й його продукт.
  • Багато хто з них стає жертвами стереотипу, тому що думають, що професія тестувальника проста, легка і приємна, і кожен може їй займатися.
  • Часом функціональні тестувальники після додаткового навчання переходять в паралельну гілку безпеки або навантажувального тестування.
  • На ринку існує дефіцит тестувальників, а це означає, що компанії готові пропонувати високі заробітні плати.
  • Говорячи про тестувальників, Quality Control Engineer, Quality Assurance Engineer, слід зазначити, що часто у джерелах відбувається змішування цих понять.

Usability-тестувальники перевіряють, наскільки продукт зручний у використанні та привабливий для користувача. «Взагалі, цілком можна знайти роботу в QA без досвіду, треба лише знати основи тестування, як виглядає якісний баг-репорт і мати ігровий досвід, якщо хочете працювати у геймдеві». «Як і в будь-якій професії, є нудні, рутинні процеси, коли постійно повторюєш одні й ті ж дії, що важко назвати цікавим.

Хто такий Тестувальник ПЗ (Test Engineer/QA)?

Їм стають після позиції Senior, але буває, що люди, у яких був минулий досвід роботи, пов’язаний з керівництвом і управлінням, можуть стати керівником команди і з позиції Middle. Ну і звичайно Team Leader заробляють більше, ніж Senior. Якщо плануєте https://wizardsdev.com/ змінити професію, вам суттєво допоможе досвід людей, що вже пройшли цей шлях. Спеціаліст середнього рівня (Middle QA) з досвідом від 2 років отримує $1850. Також частина мідлів володіють хоча б однією мовою програмування на базовому рівні.

Хто такий QA-тестувальник developer та чим він займається

Тому нами й були вказані деякі необов’язкові технології — ми хочемо озброїти наших читачів максимально промовистим стеком, щоб ви були на голову вищими за конкурентів. Якщо в розділі Manual QA ми говорили про основи програмування, то автоматизатору знадобиться саме впевнене володіння конкретною мовою. Зазвичай вибирають серед Java та Python, але це не межа. У тестуванні можна застосовувати такі мови, як JavaScript, C#, Ruby, PHP, SmashTest тощо.

Бо якщо фахівець з якості не розвивається, це означає, що не розвивається й його продукт. «Більшість починає свій шлях з тестування веб-застосунків. Завдання QA інженера рівня Senior — налагоджувати внутрішні процеси тестування, нести відповідальність за роботу, давати поради молодшим членам команди.

Освоїти професію тестувальника можна у IT навчальному центрі SkillUP. Як розпізнати синдром самозванця, чим він насправді небезпечний та чи можна обернути його собі на користь. Нагадаємо, що подібні зарплатні опитування портал Dou проводить щоквартально. У них беруть участь співробітники майже всіх українських ІТ-компаній.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Scroll To Top